0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Varikosel Tedavisinde Ayakta Fiziki Muayene14.11.2019

Varikosel Tedavisinde Ayakta Fiziki Muayene ve diğer tüm muayene çeşitleri için Prof. Dr. Emin ÖZBEK´i ziyaret edebilirsiniz.

Varikosel ile ilgili sitemizde bir çok içerik bulunmaktadır. Sitemizde kısa bir gezintiye çıkarak sorunlarınızın yazılı olarak kısa anlatımlarını görebilir, dilerseniz web sitemizde bulunan SORU CEVAP menüsü içeriğinden bazı sorularınızı doktorumuza iletebilirsiniz.

Erkeklerde ayakta testis muayenesinde, testis üzerinde şişlik olup olmadığı, dolgunluk kontrolü ve ağrı saptanmaları durumunda kişilerin mutlaka işinde uzman doktorlara görünmesi önem taşımaktadır. Şayet doktorumuza geldiğinizde varikosel şüphesi var ise öncelikle hastalarımıza fiziki muayene yapılmaktadır. Varikosel tanılarında ilk ve altın standart fizik muayenedir. Ultrason sonuçlarına bakarak varikosel tanısının koyulması doğru olmamaktadır. Ayakta fiziki muayene ile tanı koymak esas olacaktır.

Fiziki muayenede ise hastamız ayaktayken, doktorumuz tarafından el ile muayene yapılmaktadır. Ayrıca skrotal doopler ultrasonografi tekniğinden de doktorlar yararlanabilmektedir. Aynı zamanda meni analizi yapılmalı, hastada testosteron düzeyine de bakılması önemli bir etkendir.

Sizlerde sorunlarını için doktorumuza ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com