0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Varikosel Hangi Problemleri Beraberinde Getirmektedir18.11.2019

Varikosel Hastalığı Hangi Problemleri Beraberinde Getirmektedir ile ilgili detaylı bilgileri aktardığımız bu içeriğimiz inceleyebilirsiniz.

Prof. Dr. Emin ÖZBEK ile sizlerin bir çok ürolojik sorununa çözüm olacak bilgileri kısa başlıklar ile sitede paylaşmaktayız. Sizlerde yaşadığınız ürolojik sorunlarınız için hemen web sitesinde yer alan numaralar üzerinden randevu alabilir ve muayene olabilirsiniz.

Testisin etrafında oluşan toplardamarların anormal bir durum ile beraber genişlemesine varikosel denilmektedir. Vücudumuzun içerisinde bulunan kanı kalbe geri getirme görevi bulunan toplardamar, vücudumuzdaki kanın doğru yöne doğru hareket etmesini sağşayan kapakcıkları bulunmaktadır. Testisin venlerinde bulunan bu kapakçıkların bozulması ve doğru çalışmaması neni ile kanın testisin etrafında toplanmasına neden olabilmektedir. Genelde bu tablo ile sol tarafta karşılaşmaktayız.

Varikosel hastalığı erkeklerde yaygın olan bir hastalıktır. Yetişkin erkeklerin hemen hemen %15´inde varikosel bulunmaktadır. Yine çoğu zaman olan bu varikosel hastaya zarar vermemektedir. Gelelim varikoselin olduğu hastalarda meydana gelebilen problemlere;

Hastalarda temel olarak bahsettiğimiz problemlere neden olabilmektedir. Varikosel kişilerde sperm kalitesini bozması ile kısırlığa sebep olabilmektedir. Varikosel, testiste oluşan testesteron üretimini etkileyebilmektedir. Varikosel, kişilerin testisde dolgunluk hissi ve ağrıya sebep verebilmektedir.  Erkeklerde çok yaygın olabilen bu hastalığa bir çok zaman teşhis koyulamayabilir, hastaların düzenli ve bilgili doktorlar tarafından kontrolü sağlanmalıdır.

Detaylı bilgi ve muayene seçeneklerimiz için Prof. Dr. Emin ÖZBEK´den bilgi ve randevu alabileceğiniz numaralar şuanda bulunduğunuz web sitemizin iletişim sayfasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com