0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Prostatit Nedir? Prostatit Çeşitleri21.10.2019

Prostatit Nedir? Prostatit Çeşitleri, Belirtisi ve Tedavisi için Prof. Dr. Emin ÖZBEK´in kişisel web sitesinden kısa bilgiler alabilirsiniz.

Dünya genelinde yapılan bilimsel araştırmaların sonucunda erkeklerin %50´si hayatları boyunca en az bir defa prostatit´e yani prostat iltihabına yakalanmaktadır.Ülkemizde %5-10 oranlarında görülmekte olan be kronik bir hastalık olarak bilinen prostatit iltihapları erkeklerde iktidarsızlık korkusuna da neden olabilmektedir.

Prostatit İltihabı Nedir?


Prostat iltihaplanması olarak da bilinen bu hastalık aynı zamanda prostat enfeksiyonu olarak da sıkça duyulmaktadır. Prostat bezi dokusunda iltihabın olması olarak da tanımlanabilen bir hastalık olan prostatit iltihabı, iyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanserlerinden farklı olarak tüm yaş gruplarında bulunan erkeklerde görülebilir.

Prostatit, prostat bezi iltihaplanmaları için kullanılmakta olan genel bir isimdir, farklı çeşitleri bulunan prostatit, iltihapların da bir kaç çeşidi bulunmakta olan bir hastalıkdır. Hastalık değişik semptomlarla ortaya çıkabilir ve tedavisi durumu da uzun sürmektedir.

Prostat İltihabı Çeşitleri Nelerdir?

* AKUT PROSTAT İLTİHABI (PROSTATİT)
* KRONİK BAKTERİYEL PROSTAT İLTİHABI

Sizlerde Prostatit ile ilgili merak ettiğiniz soru, sorun ve hastalıklarınız için doktorumuzun web sitesinde yer alan numaralardan kendisine ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com