0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Prostat Multiparametrik MR İşlemi Nasıl Yapılır?19.11.2019

Öncelikle Mr prostat kanseri konusunda erken tanı evresi için geliştirilen bir yöntem olan Multiparametrik Mr görüntüleme sistemleri için Prof. Dr. Emin Özbek hocamızdan en iyi bilgiyi web sitesinden alabilirsiniz ve unutmayın Multi P MR´ını radyoloji doktorları yapmaktadır. Radyoloji bölümlerinden bu hizmeti alabilirsiniz. Bu mr tekniğinde tarama, detaylandırarak tanı konulması için gerekli bilgiler alınmaktadır. Yüksek görüntülü Mr´ın yanı sıra diffüzyon MR ve perfüzyon MR incelemeleri de bu teknoloji ile yapılabilmektedir.

Multiparametrik MR işlemi hastalar açısından biyopsideki acı ve ardından yaşanan sıkıntılı süreçlerde oluşan problemleri yok etmektedir. Hastamız sırt üstü pozisyonda müziğini dinlerken MR çekimi işlemlerini yapmaktayız. Hastamızda yalnızca damar yolu açılmakta ve ilaç verilmektedir. Prostat şüphesi olan hastalarımızda kontrolleri için  tercih edilebilecek en iyi yöntemler arasında bulunmaktadır. Kolostrofobik hastalarımızda ise kısa tüp uzunluğu ve geniş tüp alanı ile MR çekimini de yapılmaktadır..

MR çekimi sırasında prostat multiparametrik MR detayları hastaya anlatılmaktadır. Hastamızın hareketsiz bir biçimde uzanması ortalama 30 dakika sürmektedir. MR öncesi randevunuza gemeden önce mutlaka tuvaletinizi yapmalısınız. İlaçlı bir MR olacağından ötürü 4 saat açlık gerekmektedir.

Prostat Multiparametrik MR sonrasında günlük hayatınıza anında dönüş sağlayabilirsiniz. Bol su içmeniz sizlere verilen kontrast ilacın vücudunuzdan çıkarılması, atılması için önem teşkil etmektedir.

Sitemizden genel bilgilerini aktarmış olduğumuz bu teknik ile ilgili Radyoloji doktorları ve uzmanlarına danışabilirsiniz. Bu yazımız bilgilendirme amaçlıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com