0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Prostat Büyümesinde Ne Zaman Ameliyat Gereklidir?25.12.2019

Günümüzde açık prostat ameliyatları nadiren uygulanırken en sık tercih edilen yöntem kapalı, yanı dış idrar kanalından girilerek yapılan prostat ameliyatlarıdır.

Prostat Büyümesinde Ne Zaman Ameliyat Gereklidir?

Prostat problemlerinde kullanılan ilaçlar idrardaki yakınmalarınızı %35 oranında azaltmaktadır. İdrarların akımı sırasında da ortalama %30-40 arası bir rahatlama sağlayacaktır. Bazı hastaların tedavilerde hiç yarar görmemesi ve yakınmalarındaki şiddetler de devam edebilmektedir. İlk dönemlerde tedavilerde fayda gören hastalarımız ilerleyen süreçlerde tedaviye yanıtsız kalabilmektedir. Bazı hastalarda ise ilaçların yan etkileri görülebilir. Bu nedenle ilaçları kullanamayabilirler. Prostat büyümelerine ait idrar yakınmalarını azaltan ilaçların, cinselliği de olumsuz etkilediğini bilmekteyiz. Bu durumlarda cerrahi uygulama söz konusu olacaktır. Bazı durumlar zorunlu olarak kişilere cerrahi operasyonu mümkün kılmaktadır. Mesela idrar yapamaz hale gelinmesi durumunda idrar sondası takılmalı, mesanede kalan idrarın miktarında artma, sık idrar yolu iltihabı geçirme, idrarınızdan kan gelmesi, idrar torbanızda taş olması, böbreklerin etkilenmesi gibi bazı örnekler yer almaktadır.

Prostat Ameliyatı Uygulaması Kimlere Yapılmalıdır

Her hasta için standart tedaviden fazla kişileştirilmiş tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Bu durumlarda hastalarımızın yaşı, ek hastalıkları, kilosu, kullanmış olduğu ilaçlar, kan inceltici ilaç kullanımı, prostatın büyüme şekli ve büyüklüğünün yanı sıra idrar torbasında taş var mı, yok mu? bilinmesiyle beraber plan yapılmalıdır. 10 farklı ameliyat tipinin birbirinden üstünlükleri, avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Tamamı ile ilgili hastalarımız ile oturarak istişare ederek, gerekli bilgilendirmelere yapılarak hangi tedavi yönteminin uygulanacağını seçmekteyiz.

Konu ile ilgili bilgilendirmeler ve daha fazlası için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilir veyahut iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com