0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Kadınlarda Sık Rastlanan İdrar Kaçırma Problemi26.11.2019

Kadınlarda Sık Rastlanan İdrar Kaçırma Problemi ile ilgili bazı bilgileri sayfamızın içeriğinde inceleyebilir ve muayene için Prof. Dr. Emin ÖZBEK ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu problem daha çok bayanların sorunu haline gelmiş olan, sosyal hayatlarını da olumsuz bir şekilde etkileyen İNKONTİNANS problemidir. Genelde fazla doğum yapmış olan bayanlarda, menopozdan veyahut zor bir doğumdan sonra bayanlarda idrar kaçırma görülebilmektedir. Bazı durumlarda bu problem hiç doğum yapmayan bayanlarda da görülebilmektedir. İdrar kaçırma probleminin kalıtımsal özelliği de gösterilmiştir. Genelde, ağır eşya kaldırma asnasında, öksürme esnasında, hapşırma esnasında, şiddetli gülme ve kahkaha atma durumlarında idrarlarını kaçırmakta olan kişiler için en iyi tedavi yöntemleri doktorumuz tarafından sizlere sunulabilmektedir.

İdrar kaçırma durumu idrarın akış yolunda bulunan kasların ve sinirlerin doğru çalışmaması durumlarında karşımıza çıkabilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu durum gebelik, doğum ve menepoz gibi özel durumlar sebebi neticesinde bayanlarda daha fazla rastlanmaktadır.

Böyle bir probleminiz olduğunu düşündüğünüz anda sizlerde strese girmemelisiniz. Bu durum bir çok kadın tarafından yaşanmakta olduğunu ve çoğununda tedavi edilebilir olduğunu, şiddetlerinin azaltılabileceğini unutmayın. Mutlaka işinde uzman bir doktora başvurarak hemen tedaviye başlayın.

İdrar kaçırma durumunda ani sıkışma hissi yaşayabilirsiniz. Bunu yaşadığınız andan itibaren aniden idrar kaçışı olabilmektedir. Yaşı ilerlemiş olan kişilerde zihinsel sorunlar (bunama, alzheimer gibi) veya felç gibi sinir sistemini etkileyen problemler mevcutsa bu kez de idrar torbası doğru şekilde boşalamayacağından bir süre sonra mesane kapasitesi aşılarak idrar taşması ortaya çıkabilir.

Sizlerde böyle bir problem için erken tedbir almak adına bizimle irtibate geçebilir ve çözümleri öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Emin ÖZBEK´in randevu numaraları sitemizin iletişim sayfasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • Lotus Nişantaşı, Halaskargazi Mah., Halaskargazi Cd. No: 38-66 Kat:3, İç kapı no: 44, 34371, Şişli/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com