0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Erkeklerin Korkulu Rüyası Varikosel14.11.2019

Erkeklerin Korkulu Rüyası Varikosel sorunu ile ilgili doktorumuzun web sitesinden bir çok bilgiye hemen ulaşabilir ve anında bilgi için arama yapabilirsiniz.

Erkeklerde kısırlık probleminin baş sorumlusu olarak bilinen varikoselin tedavi edilmemesi durumlarında kısırlık olmak üzere bir çok sorun ortaya çıkabilmektedir. Varikosel hastalıkları uzun boylu, şişman, ağır sporlar yapanlar, kronik olarak öksürük nöbeti geçirenler, kabızlık problemi yaşayanlar, varisleri bulunan, çok sıcak su ile banyo yapanlar, sıklıkla hamama ve saunaya giden erkekleri tehtid etmekte olan bir hastalıktır.

Testislerden çıkmakta olan toplardamarlar bacaklarınızdaki varislerde olduğu gibi genişleyecek ve ortaya çıkacaktır. Varikosel erkeklerde kısırlık probleminin öne çıkmasında oluşan en önemli nedenler arasında gösterilmektedir. Testisin boyutlarında küçülme, sperminiz ile testosteron üretiminde azalmaya neden olmakta olan varikosel, aynı zamanda sertleşme sorunlarına da zemin hazırlamaktadır. Varikosel hastalığının doğurganlık üzerinde bir çok etkisi oluyor. Semen anomalileri testis volümünde azalmalar, leydig olarak adlandırılmakta olan testosteron salgılayan hücrelerinizde azalmalar ve fonsiyon bozuklukları da görülmektedir.

Ergenlik döneminin ardından görülmeye başlayabilen varikosel, testisin üzerinde şişlik, kabarıklık ve daha çok ayakta kalma durumlarında ağrılarda artmalar meydana gelecektir. Testisin boyunca küçülmeler ve testislerde sıcaklıklar, terleme hisleri gibi belirtiler de olabilmektedir.

Sizlerde varikosel problemleriniz için hemen web sitemizde yer alan numaraları arayabilir ve işinin uzmanı Prof. Dr. Emin ÖZBEK ile güzel sonuçlar alabilirsiniz. Randevu ve muayene için hemen bizi arayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com