0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Çok Sıcak Banyolara ve Saunalara Dikkat14.11.2019

Varikosel hastalığı için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunları sitemizde sizler için açıkladık.

Genelde gençlerde görülmesi çok önemli sorunları beraberinde getirebilmektedir. Yaş gruplarında sağlıklı sperm üretimi başlamadı için sperm fonksiyonları ve varikoselin testisinin üzerinde etkisini değerlendirme hayli zor bir durumdur. Çocuk yaş gruplarında varikosel %1 %2, erkenlik dönemlerinde ise %15 oranlarında rastlanan bir durum olarak bildirilmiştir. Adolesan hastalar genelde testitin boyutları, hormon testleri ile takip edilebilmektedir. Şayet testis boyutunda 2 cc´den fazla gelişmesinde gerileme olması durumunda operasyon olasılığı ortaya çıkacaktır. Şayet testis boyutunuzda bir gerileme olmamaktaysa bu genç hastalar 17 yaşına kadar yakından takip edilmelidir.

Varikosel problemi genelde uzun boylularda, şişmanlarda, karın içi basıncı arttırmakta olan sporlarla ilgilenenlerde, kronik öksürük nöbetleri yaşayan kişilerde, kabızlık problemini sık sık yaşayanlarda, varisleri bulunanlarda ve çok sıcak su ile banyo yapanlarda görülmesinin yanı sıra, oldukça fazla, sıklıkla hamam, saunaya giden erkeklerde görülebilmektedir.

İlerleyici bir hastalık kategorisinde bulunan varikosel, kesinlikle tedavi edilmeden düzelememektedir. Tedavisi yapılmayan varikosel hastalarında testis boyutlarında küçülme, sperm parametrelerinde ilerleyici seviyede bozulmalar, testisde hormonal bozulmaların neden olması neticesinde ereksiyon yetersizliği gibi cinsel problemleri de beraberinde ortaya çıkarmaktadır.

Sizlerde bu sorunlarınız için Prof. Dr. Emin ÖZBEK ile görüşmek ve kendisine muayene olmak isterseniz iletişim sayfasında bulunan irtibat numaralarını arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

 • Prostat Multiparametrik MR İşlemi Nasıl Yapılır?
  Öncelikle Mr prostat kanseri konusunda erken tanı evresi için geliştirilen bir yöntem olan Multiparametrik Mr görüntüleme sistemleri için Prof. Dr. Emin Özbek hocamızdan en iyi bilgi ve muayane hizmetini alabilirsiniz.
 • Adranel Bez
  Böbrek Üstü Bezi ( Adranel Bez ) adından da anlaşılacağı üzere böbrek üzerine yerleşmiş ve iki katmandan oluşmakta olan bir endokrin organdır.
 • Prostatta Açık Tüp MR Teknolojisi
  Prostatta Açık Tüp MR Teknolojisi kullanımı hakkında kısa bilgiler ve soruların yanıtları için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.
 • Üreter Tıkanıklığı
  Üreter Tıkanıklığı Tedavisi, Nedenleri ve diğer detayları için hemen Prof. Dr. Emin ÖZBEK hocamızın kişisel web sitesinde yayınlanan bilgilendirme içeriğini inceleyebilirsiniz.
Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
 • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
 • 0552 530 18 98
 • info@dreminozbek.com