0552 530 18 98
info@dreminozbek.com

Çok Sıcak Banyolara ve Saunalara Dikkat14.11.2019

Varikosel hastalığı için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunları sitemizde sizler için açıkladık.

Genelde gençlerde görülmesi çok önemli sorunları beraberinde getirebilmektedir. Yaş gruplarında sağlıklı sperm üretimi başlamadı için sperm fonksiyonları ve varikoselin testisinin üzerinde etkisini değerlendirme hayli zor bir durumdur. Çocuk yaş gruplarında varikosel %1 %2, erkenlik dönemlerinde ise %15 oranlarında rastlanan bir durum olarak bildirilmiştir. Adolesan hastalar genelde testitin boyutları, hormon testleri ile takip edilebilmektedir. Şayet testis boyutunda 2 cc´den fazla gelişmesinde gerileme olması durumunda operasyon olasılığı ortaya çıkacaktır. Şayet testis boyutunuzda bir gerileme olmamaktaysa bu genç hastalar 17 yaşına kadar yakından takip edilmelidir.

Varikosel problemi genelde uzun boylularda, şişmanlarda, karın içi basıncı arttırmakta olan sporlarla ilgilenenlerde, kronik öksürük nöbetleri yaşayan kişilerde, kabızlık problemini sık sık yaşayanlarda, varisleri bulunanlarda ve çok sıcak su ile banyo yapanlarda görülmesinin yanı sıra, oldukça fazla, sıklıkla hamam, saunaya giden erkeklerde görülebilmektedir.

İlerleyici bir hastalık kategorisinde bulunan varikosel, kesinlikle tedavi edilmeden düzelememektedir. Tedavisi yapılmayan varikosel hastalarında testis boyutlarında küçülme, sperm parametrelerinde ilerleyici seviyede bozulmalar, testisde hormonal bozulmaların neden olması neticesinde ereksiyon yetersizliği gibi cinsel problemleri de beraberinde ortaya çıkarmaktadır.

Sizlerde bu sorunlarınız için Prof. Dr. Emin ÖZBEK ile görüşmek ve kendisine muayene olmak isterseniz iletişim sayfasında bulunan irtibat numaralarını arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Önemli Uyarı : Web sitemde yayınladığım fotoğraf, video ve tüm yazılar izin alınmadan kullanılamaz.
BİZE ULAŞIN
  • İncirli Cad. Zuhurat Baba Mah. Çağ Sok. A Blok No:1 No:5 Kat:3 Daire:5 1.Yıldız Sitesi 8A Bakırköy/İSTANBUL
  • 0552 530 18 98
  • info@dreminozbek.com